Ekvex

     Zboże, komponenty paszowe, nawozy, olej roślinny, pszenica konsumpcyjna, pszenica paszowa, żyto konsumpcyjne, jęczmień paszowy, jęczmień browarny, kukurydza, rzepak, makuch rzepakowy.  
 
PELLETS I BRYKIETY
PELLETS I BRYKIETY
 
 
            PELLET
 
Pellets jest naturalnie czystym ekologicznie paliwem, pochodzi w 100% z drewna, słomy, lnu, torfu, roślin energetycznyh.
Pellets (odnawialne źródło energii) jest granulatem drzewnym, słomianym, roslinnym, torfowym pozyskiwanym na skutek przeróbki biomasy. Może to być różnego rodzaju surowiec: wióry, trociny, słoma zbóż, słoma rzepaku, rośliny energetyczne, torf itp. Surowiec jest zgniatany  przy niezwykle wysokim ciśnieniu. Dzięki temu uzyskujemy paliwo o bardzo dobrych własnościach energetycznych, które cechuje się dodatkowo niską zawartością wilgoci 8-12% oraz jest bardzo przyjazne dla środowiska.
Pelet jest zaliczany do paliw ekologicznych. W procesie jego spalania nie powstaje dodatkowa emisja CO2. Bardzo ważnym aspektem tego typu pozyskiwania energii cieplnej jest ograniczenie emisji substancji szkodliwych do atmosfery. Słoma, która jest jednym z surowców wykorzystywanym do produkcji peletu, to biomasa zaliczana do odnawialnych źródeł energii (OZE). W trakcie jej spalania powstaje znikoma emisja gazów, a bilans obiegu dwutlenku węgla w przyrodzie jest zerowy. Należy podkreślić również fakt, że przy kotłach na pelet nie występują odpady, np. w postaci żużlu, jak w kotłach na węgiel. Popiół z peletu można stosować na polu jako nawóz mineralny, gdyż zawiera związki potasu, wapnia i fosforu.
Przede wszystkim Pellets jest źródłem energii odnawialnej, można go zaoferować zamiast oleju, gazu czy węgla, jest oszczędniejszy.
W dzisiejszych czasach rośnie zapotrzebowa-nie na nieszkodliwe, zdrowe i czyste źródła energii, a taki jest właśnie Pellets.
  Pellets i brykiety
 
 
 Najbardziej popularne normy, na które powołują się producenci pelletu, sprzedając pellet to:
 

Dane

DIN 51731

DIN plus

Ö-Norm M 7135

SS 18 71 20

Kaloryczność

17,5-19,5MJ/kg

>18MJ/kg

>18MJkg

>16,9MJ/kg

Popiół

<1,5%

<0,5%

<0,5%

<1,5%

Wilgotność

<12%

<10%

<10%

<10%

 
 

  
Top! Top!
.